Vít Horký

Zakladatel startupů, investor
  • Zakladatel reklamní agentury Inspiro
  • Zakladatel a CEO společnosti Brand Embassy
  • Autor knížky Zákaznická péče v Transhumánní dob
  • Absolvent Teesside University v Anglii

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

Průkopník v oblasti zákaznické péče

Svoji první firmu založil už v 17 letech na gymnáziu. Šlo o reklamní agenturu, která se zpočátku věnovala tvorbě webových stránek. Následně se začala specializovat na správu sociálních sítí.

„Uviděli jsme možnost pomáhat firmám, jak naskočit na sociální sítě a jak tam být relevantní pro svoje zákazníky. Tvořili jsme strategie, komunikační strategie pro velké firmy, které se chtěly prezentovat na sociálních sítích," vzpomíná Vít.

Po 8 letech, kdy byli velmi úspěšní, přišel čas společnost prodat. Koupila ji Kindred Group a později globální agentura Publicis.

„Mě hrozně baví začátky, tvořit něco úplně nového, z nuly vytvořit koncept, rozpracovat problematiku, čemu se věnovat a jak bychom tam mohli přispět. V době, kdy to už běží a běží to dlouhou dobu, už se to stává dennodenní prací, tak je to většinou ta chvíle, kdy začínám hledat něco dalšího."
V roce 2011 spolu s Damianem Brhelem založil startup Brand Embassy zaměřený na oblast zákaznické péče. Ten se stal jedničkou nejen v České republice, ale i v Evropě.

Specializují se na firmy s vysokým objemem komunikace se zákazníky, především na telekomunikační firmy, banky a e-commerce.

V roce 2014 do společnosti investoval Jakub Havrlant pod hlavičkou své skupiny Rockaway. V roce 2019 se společnost stala součástí firmy NICE.
2005
Založil společnost Inspiro.
2011
Spoluzaložil firmu Brand Embassy. Ta vyvíjí a udržuje software pro usnadnění interakce se zákazníky a správu dotazů na služby napříč digitálními kanály, včetně sociálních médií, živého chatu a komunitních fór.
2018
Vydal knihu Zákaznická péče v Transhumánní době
2019
Společnost Brand Embassy se stala součástí světového lídra v digitalizaci zákaznické péče, a to společnosti NICE.

Chceš taky začít? Vypracuj svůj projekt s naším online mentorem krok po kroku.

Podnikatel roku a filantrop

V roce 2020 pak Martin Hausenblas spoluzaložil firmu ADLER Czech, která je dnes jedním z největších výrobců a vývozců reklamního textilu v Evropě. Stal se také zakladatelem a spolumajitelem on-line taxislužby Liftago, která propojuje pasažéry přímo s řidiči taxíků. A protože věří v čisté podnikání, v roce 2010 založil sdružení Podnikáme bez korupce.

Je velmi aktivní v Ústeckém kraji, kde se stal také Podnikatelem roku 2020 a kde spolu s Ústeckou komunitní nadací založil Stipendijní fond Renesance. Ten má za cíl umožnit mladým lidem naučit se jazyk, získat vzdělání a zkušenosti v zahraničí.

ю