Juraj Atlas

Startupový profesionál
  • Technolog a IT vývojář
  • Spoluzakladatel společnosti Liftago
  • Předseda správní rady společnosti Liftago
  • Zakladatel startupu Mileus
  • Mentor a vizionář

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

Startupový mentor a vizionář

Juraj Atlas je jedním z těch, kteří odešli z korporátu a založili si vlastní startup. Chtěl využít získané zkušenosti a lákalo ho vybudovat globální B2C službu založenou na technologiích a komplexních systémech. V roce 2012 se tak spolu s Martinem Hausenblasem a Ondřejem Krátkým rozhodli spustit přepravní platformu Liftago, která propojuje uživatele a profesionální taxikáře. Uživatel si může vybrat přepravu dle parametrů, jakým je hodnocení, čas příjezdu či cena.

Po 6 letech, kdy spolu s kolegy udělali ze společnosti jedničku na trhu, předal svoji funkci a zůstal jen spolumajitelem a předsedou správní rady.
To, že chce Honza Vokurka podnikat, věděl už odmalička. Byl si jist, že má podnikání v krvi. Jeho pradědeček vlastnil likérku. Jeho kariérní cesta ale nezačala vlastním businessem. Začínal na severu Čech v Jablonci nad Nisou, ale později se přesunul do Prahy. Tam nastoupil do jedné z největších korporací na světě, společnosti Nestlé,  kdesklízel pracovní úspěchy. Jedním z nich bylo uvedení na trh dnes již velmi populární tyčinky Kit Kat. Ta se za dva roky stala tuzemskou jedničkou. Ani to, ani ocenění brand manažer roku ho nepřimělo v korporátu zůstat
Podporuje několik startupů jak finančně, tak i v rámci mentoringu a tvorby businessové strategie.

V roce 2019 se opět pustil do vlastního podnikání a založil startup Mileus. Ten propojuje taxislužbu s veřejnou dopravou. Jeho cílem je motivovat cestující, aby více využívali veřejnou dopravu a ulevili tak dopravní situaci ve městech. Už zanedlouho po spuštění se startup těšil velké podpoře investorů.
2003
Pohyboval se ve světě technologií, a to jako konzultant a manažer globálních vývojových projektů.
2012
Stal se jedním ze spoluzakladatelů společnosti Liftago.
2017
Odešel ze své pozice v Liftagu a zůstal jen spolumajitelem a předsedou správní rady.
2019
Založil startup Mileus, který má za cíl motivovat cestující, aby více využívali veřejnou dopravu a ulevili tak dopravní situaci ve městech.

Podnikatel roku a filantrop

V roce 2020 pak Martin Hausenblas spoluzaložil firmu ADLER Czech, která je dnes jedním z největších výrobců a vývozců reklamního textilu v Evropě. Stal se také zakladatelem a spolumajitelem on-line taxislužby Liftago, která propojuje pasažéry přímo s řidiči taxíků. A protože věří v čisté podnikání, v roce 2010 založil sdružení Podnikáme bez korupce.

Je velmi aktivní v Ústeckém kraji, kde se stal také Podnikatelem roku 2020 a kde spolu s Ústeckou komunitní nadací založil Stipendijní fond Renesance. Ten má za cíl umožnit mladým lidem naučit se jazyk, získat vzdělání a zkušenosti v zahraničí.

ю