Pavel Bouška

18. nejbohatší Čech 2020 (Forbes)
  • Český miliardář
  • Podnikatel
  • Majitel společnosti Vafo Praha
  • Spolumajitel investičního fondu Fermia
  • Spolumajitel investičního fondu Fazole Ventures
  • PET osobnost roku magazínu PET worldwide

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

„Pokud se bavíme o výrobě krmiv pro domácí zvířata, jsem druhá generace, není to originálně můj nápad. Následoval jsem svého otce a pokračoval jsem v rodinné firmě,"

uvádí na pravou míru Pavel Bouška. Sám začal nezávisle na otci podnikat v oblasti pořádání kulturních eventů a produkce.

„V této době tak nebylo potřeba žádného sofistikovaného marketingu ani brandingu, aby se ten produkt prodal", vzpomíná Pavel."
O několik let později se ale přidal do rodinné firmy Vafo Praha. Když se Pavel připojil do firmy, budovali vše od začátku.

Museli si postavit vlastní výrobu, protože v 90. letech bylo všeho nedostatek, byli pod obrovským tlakem vyrábět víc a víc.
1998
Stal se zaměstnancem rodinné firmy Vafo Praha a společně s otcem budovali firmu na českém a slovenském trhu.
2005
Přebírá společnost od svého otce s tržbami 130 milionů korun. Jeho cílem je udělat z ní firmu evropskou.
2018
Získal ocenění PET osobnost roku magazínu PET worldwide. Prestižní ocenění uděluje mezinárodní magazín PET worldwide od roku 2004. Pavel si ho přebral v Budapešti a stal se tak světovou PET osobností roku vybíranou z řad producentů krmiv pro domácí zvířata.

Chceš taky začít? Vypracuj svůj projekt s naším online mentorem krok po kroku.

Pokračovatel rodinné tradice

Firmu Pavel Bouška přebral od svého otce v roce 2005 s tržbami 130 milionů korun. Firma tehdy působila jen v Česku a na Slovensku.

Podnikání nezasáhla ani koronavirová krize, spíše naopak. Jak uvádí sám Pavel, obor má tendenci být rezistentní vůči nepříznivým ekonomickým vlivům. To je samozřejmě atraktivní pro investory. Pavlovým cílem je vybudovat z Vafo Group evropskou firmu.

S kolegou Petrem Křížem vlastní také investiční fond Fermia a společně se snaží investovat do českých firem. Dále je také spolumajitelem Fazole Ventures, která se zase specializuje na podporu startupů.

ю