Petr Kasa

Úspěšný český podnikatel
  • Spoluzakladatel firmy Kasa.cz
  • Spoluzakladatel Holdingu Pilulka
  • Filantrop
  • Manžel a otec dvou dětí
  • Předseda správní rady Nadace Via
  • Finalista soutěže Podnikatel roku 2020

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

Petr Kasa je jedním z podnikatelů, jehož podnikání během koronavirové krize vstoupalo vzhůru. Je totiž spolumajitelem holdingu Pilulka.

Holding zahrnuje internetový obchod, síť lékáren a franšízových prodejen.

Založil ho spolu s bratrem Martinem a později se připojili i další investoři. Firma působí na několika zahraničních trzích.

1999
Založili s bratrem Martinem internetový obchod Kasa.cz. Ten se dostal na dvoumiliardový roční obrat. V roce 2010 ji s bratrem předali společnosti HP Tronic.
2008
Prodej společnosti Kasa.cz
2012
Po několika leté pauze se s bratrem rozhodli pustit do dalšího společného podnikání. Nakonec se rozhodli založit Pilulku. Za nápadem stál monitoring trhu, kdy se po dlouhých debatách dostali právě k oboru lékárenství a farmaceutickému retailu.
2020
Hlavní činností Piluka. cz je provozování e-commerce projektů v oblasti lékárenství, péče o zdraví a podpory zdravého životního stylu. Je největší zásilkovou lékárnou v České republiky a v roce 2020 vstoupila na pražskou burzu.

Chceš taky začít? Vypracuj svůj projekt s naším online mentorem krok po kroku.

Začalo to na Kase

Petr Kasa je absolventem Stavební fakulty ČVUT v Praze. Při studiu se svým bratrem Martinem založil internetový obchod Kasa.cz. Ta se dostala na dvoumiliardový roční obrat.

V roce 2010 ji s bratrem předali společnosti HP Tronic. Poté působil jako obchodní ředitel v GSMobile Group a Nokia Czech Republic jako Country manažer pro ČR a SR.
A protože pár let nepracovali spolu, začali přemýšlet nad tím, do čeho by se opět pustili. Procházeli různé obory a tematické okruhy, kterým by se mohli věnovat. Zreflektovali, co umí a neumí, a po mnoha diskusích se dostali k oboru lékárenství a farmaceutickému retailu.

Zkostnatělost tohoto oboru je přesvědčila vydat se tímto směrem. A v tu chvíli se zrodil nápad na Pilulku.
První nápad založit Pilulku vznikl někdy v roce 2012, kdy jsme oba s bráchou byli na životním milníku. Já jsem ukončil korporátní dráhu po 7 letech v Nokii a brácha v roce 2010 skončil v Kasa.cz“
ю