Silvie Steinerová

Spolumajitelka rodinné firmy
  • Podnikatelka z Prahy
  • S partnerem založila rodinnou firmu na luxusní čokoládu Steiner & Kovarik
  • Prodejny mají i v zahraničí (Dubaj, Omán)
  • Plánují rozšíření do dalších zemí

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

Podnikání s příchutí čokolády

„Pro čokoládu jsem se rozhodla proto, že jsem s tehdejším kolegou identifikovala díru na trhu a tu jsme spatřili v nedostatku kvalitní čokolády v hezkém obalu pro turisty," vzpomíná Silvie Steinerová.

Za celým jejím podnikání stála myšlenka udělat krásný produkt, který by reprezentoval Prahu a byl by určen pro zahraniční turisty.

Silvie vdechla nový život značce Nachfolger. Ta byla jednou z nejstarších cukrovinkářských firem u nás. Založil ji v Teplicích Jan Schmidt.

Zaměřovali se na výrobu luxusních cukrovinek až do příchodu německé okupace.
2011
Vznik prémiového brandu luxusních čokolád Steiner&Kovarik. Byl to velký posun nejen ve výrobě, ale také v modernějších designech čokolád a větších obchodních příležitostech.
2012
Společnost začala dodávat čokoládu do několika desítek hotelů.
2017
Otevírají obchod v ománském Maskatu a domlouvají distribuci do dalekého Japonska.
2018
Zaměřili se na nový způsob výroby Bean To Bar. Kupují kakaové boby přímo od farmáře a zpracovávají je od počátku pražení až po výrobu samotné tabulky čokolády.

Zlom v jejím podnikání nastal v roce 2011, kdy potkala svého životního partnera Petra a společně vytvořili nový brand Steiner & Kovarik. Tehdejší podnikání posunuli na novou úroveň. Stále se zaměřovali na turisty, ale soustředili se na výrobu a modernější designy.

Momentálně vlastní několik prodejen, a to i v Dubaji a Ománu. Velmi je zasáhla koronavirová pandemie a omezení s ní spojené.

A to hlavně z důvodu odlivu turistů a uzavření prodejen. Rozhodli se proto rozšířit svůj prodej online a zaměřit se na zakázkovou výrobu, především pro velké firmy.

Společně s VŠCHT a ČZU pracují na vývoji medicinální bílé čokolády s hlívou ústřičnou.

Chceš taky začít? Vypracuj svůj projekt s naším online mentorem krok po kroku.

Podnikatel roku a filantrop

V roce 2020 pak Martin Hausenblas spoluzaložil firmu ADLER Czech, která je dnes jedním z největších výrobců a vývozců reklamního textilu v Evropě. Stal se také zakladatelem a spolumajitelem on-line taxislužby Liftago, která propojuje pasažéry přímo s řidiči taxíků. A protože věří v čisté podnikání, v roce 2010 založil sdružení Podnikáme bez korupce.

Je velmi aktivní v Ústeckém kraji, kde se stal také Podnikatelem roku 2020 a kde spolu s Ústeckou komunitní nadací založil Stipendijní fond Renesance. Ten má za cíl umožnit mladým lidem naučit se jazyk, získat vzdělání a zkušenosti v zahraničí.

ю