Eva Klabalová

Podnikatelka roku 2021
  • Česká podnikatelka z regionu
  • Živnostník roku 2021
  • Návrhářka udržitelné obuvi s moderním designem

Rozjeď svůj vlastní startup na StartupBox.cz

Eva Klabalová je návrhářka obuvi z České republiky. Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně ukončila magisterský titul v ateliéru Design obuvi. Poté studovala Shoe Innovation Program v Nizozemsku. Pracovala pro velké značky z Evropy i Ameriky.

Podnikat Eva začala v roce 2015, kdy také vznikla její značka Kave Footwear. Na kolekcích spolupracuje s umělci, jakými jsou například Eliška Podzimková nebo tatér Ondřej Konupčík.
„Začátky byly poměrně vtipné. Neměla jsem žádného investora, ani nikoho, kdo by mě finančně podporoval, takže jsem opravdu vzala našetřené úspory, které jsem měla z různých brigád, nebo dárky od babiček k narozeninám a všechny jsem je investovala do první kolekce bot.“
2015
Po studiu ve Zlíně, Nizozemsku a zkušenostem z různých zemí Evropy a Asii se rozhodla založit svoji značku Kave Footwear.
2021
Rok 2021 byl pro Evu úspěšný, a to i díky ocenění, které získala. Stala se MONETA Živnostník roku 2021 Zlínského kraje.

Krabice všude, kam se podíváš

Vypadalo to tak, že jsem měla boty u nás doma, teď už u rodičů. A bylo to tak, že krabice byly na skříních v obýváku a všude, kde bylo místo, a lidi si přijížděli pro boty přímo k nám domů, dodává.

Boty vyčnívají z davu jedinečným barevným designem a gumovou podrážkou.

KAVE tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů, vyrábí se v malé zlínské továrně z roku 1955 a na baťovských strojích z první poloviny minulého století. To je podle ní cesta k udržitelnosti.

Její hlavní cílovou skupinou jsou ženy ve věku 20 až 40 let.

Chceš taky začít? Vypracuj svůj projekt s naším online mentorem krok po kroku.

Podnikatel roku a filantrop

V roce 2020 pak Martin Hausenblas spoluzaložil firmu ADLER Czech, která je dnes jedním z největších výrobců a vývozců reklamního textilu v Evropě. Stal se také zakladatelem a spolumajitelem on-line taxislužby Liftago, která propojuje pasažéry přímo s řidiči taxíků. A protože věří v čisté podnikání, v roce 2010 založil sdružení Podnikáme bez korupce.

Je velmi aktivní v Ústeckém kraji, kde se stal také Podnikatelem roku 2020 a kde spolu s Ústeckou komunitní nadací založil Stipendijní fond Renesance. Ten má za cíl umožnit mladým lidem naučit se jazyk, získat vzdělání a zkušenosti v zahraničí.

ю