Startup
3 minuty

Založení startupu - co musíte vědět?

Cílem startupu je, aby se z něj stala stabilní a prosperující společnost. Cesta, jak k tomu dojde je různorodá. Někdy je to snazší, jindy se na tom člověk dost nadře. Start je ale vždycky stejný. Důležité je dobře znát svého zákazníka, vědět jaký má problém a jak ho vyřešit. 

Jak už název napovídá, startupy jsou firmy na startu podnikání, které neustále rostou. Ve většině případů jde o technologické firmy s velkou vizí. Často mají ambice dělat velké věci. Každá tato společnost si ale na začátku podkládala tu stejnou otázku. Řeším problém, který pálí dostatečné množství lidí? A jsou za to ochotni zaplatit? 

Nutné je tedy na začátku podnikání věnovat dostatečné množství času poznání a pochopení problému a zjištění, jak se k němu lidé staví. To jestli za jeho řešení budou ochotni lidé zaplatit záleží na jeho velikosti a důležitosti. Pokud se bude jednat o podružný problém, opravdový problém má spíše začínající podnikatel. Na startu podnikání tedy poznej nejprve dopodrobna, co tvou cílovou skupinu tíží a pak teprve začni s jeho řešením.

A jak se dostat tzv. na hlavičku problému? Nejlepší je strávit nějaký čas s potenciálním zákazníkem. Někdy je potřeba vystoupit ze své komfortní zóny, ale ve většině případů je to o dost příjemnější, než řešit nezdar startupu. Což pravděpodobně přijde, pokud se podnikatel tomuto kroku vyhne. Je zapotřebí opravdu vědět, co zákazník řeší, jak přemýšlí a vytvořit tak svá data, na kterých můžeš stavět. 

Chceš se o tomto tématu dozvědět více?

Podívej se do naší  online mentorské aplikace - "vím, jaký problém řeším". Zde se mimo jiné dočteš i daleko více podstatných informací pro rozjezd svého byznysu.