Digital Class
11.9.2023
5 minut

StartupBox Digital Class | Podnikání je v hlavě

Firmy, které známe a obdivujeme, své cesty většinou začaly malými kroky a velkými sny. Za tímto zdánlivě jednoduchým tvrzením se skrývají inspirativní příběhy, tvrdá práce a někdy i mnoha chyb a neúspěchů. Pokud vás zajímají příklady z praxe, jak začali ti, kteří dnes vedou ty nejúspěšnější společnosti v Čechách i na Slovensku, tak právě tomu se věnuje první kapitola projektu StartupBox Digital Class s názvem Podnikání je v hlavě.

V této kapitole vystupují ti, kteří se vydali na cestu podnikání a uspěli. Dozvíte, jak to všechno začalo, jaké byli jejich začátky, překážky, s nimiž se setkali, a také chyby, které udělali. Ale co je důležitější, v této kapitole se s nimi bavíme o tom, jak se z těchto chyb poučili a jakými cestami došli úspěchu.

První, kdo nám přiblížil svůj příběh je Pavol Čekan, CEO a zakladatel firmy MultiplexDX. Už víme, co ho vedlo k rozhodnutí založit si vlastní firmu a jak vypadaly ty náročné počátky, kdy stavěl svůj sen. Dále jsme se ho zeptali, s jakými přesně překážkami se na své cestě setkal.

Daniel Bútora, lektor, kouč a projektový manažer společnosti For Business Excellence (FBE), s námi sdílel své zkušenosti, kdy popsal, jak se jeho představa o podnikání střetla s realitou a jak se naučil s překážkami a chybami pracovat.

A nechybí ani něco, co využijete v praxi. Jde o techniku, která může být pro každého podnikatele nesmírně užitečná. Dalibor Pulkert, spoluzakladatel a managing partner Outboxers, představuje metodu 5x Proč, která vám pomůže hlouběji porozumět problémům a vyhnout se rychlým a ukvapeným rozhodnutím.

Pokud vás zajímá, jak se dostat k podnikání, jaké chyby nedělat, jak se s nimi případně vypořádali, a také jaké techniky a strategie mohou pomoci na cestě k úspěchu, pusťte se do kurzu StarutpBox Digital Class. Tato kapitola vám může poskytnout cenné poznatky a inspiraci, jak začít a vybudovat vlastní podnikatelský příběh.

Projekt StartupBox Digital Class vznikl ve spolupráci s partnerem Civitta Slovakia, a. s. a za finanční podpory Evropské Unie.

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!