Digital Class
8.4.2024
4 minuty

StartupBox Digital Class | Nebuď na to sám/sama

Ve dvanácté kapitole online kurzu StartupBox Digital Class jsme se podívali na to, jakými způsoby můžete získat podporu a pomoc ve svém podnikání. V rámci našeho rozsáhlého startupového ekosystému existuje mnoho institucí, které nabízejí různé formy podpory a mentorství. Spolu s odborníky a zkušenými podnikateli zjistíte, kam jít a co udělat, abyste našli nezbytnou pomoc. A nejen to!

Jaké jsou pomoci při podnikání?

Pokud chcete získat podporu v rámci vašeho podnikání, máte jako (začínající) podnikatel na výběr z několika možností. Jednou z nich jsou různé akcelerátory, které poskytují cennou oporu a mentorství. Jedním z těch, kteří tuto možnost využili, je Martin Basila, zakladatel společnosti Sensoneo. Jeho zkušenosti ukazují, jak může účast v akcelerátoru pomoci podnikateli překonat překážky a dosáhnout úspěchu. Poslechněte si jeho tipy, jak účast v akcelerátoru využít na 100 % a co od toho očekávat.

Kdo ti pomůže?

Martin Hausenblas, spoluzakladatel firem Malfini a Liftago, se s námi podělil o své osobní příběhy selhání a toho, kdo mu pomohl se z nich dostat. Cenné zkušenosti pro budoucí podnikání získal Martin při prodeji přípravků na hubnutí společnosti Herbalife, které ale nakonec skončilo krachem. I přesto, že podnikání neskončilo zrovna šťastně, ovlivnilo ho na celý život a jak sám říká, naučil se vytrvalosti, což se mu v budoucí kariéře nesmírně vyplatilo. Získejte inspiraci a pochopení, jak se dívat na neúspěch jako na součást cesty k úspěchu.

Proč je dobré nebýt na podnikání sám?

Nikdo nechce podnikat sám. V této části se dozvíte, jak se spojit s kolegy ve startupové komunitě a jak aktivně zapojit do podnikatelského ekosystému. Spolupráce a sdílení zkušeností s ostatními podnikateli může být klíčem k úspěchu vašeho podnikání. A kdo o tom ví víc než spoluzakladatel StartupBoxu Pavel Bartoš. 

Připojte se k nám a objevte, jak získat nezbytnou podporu pro váš podnikatelský úspěch. Sledujte příběhy a rady zkušených podnikatelů, kteří prošli podobnými výzvami a zjistěte, kam se obrátit, abyste našli podporu a pomoc, kterou potřebujete.

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!