Startup
14.6.2022
4 minuty

Startup | Kam si dojít pro radu?

Začátek podnikání není nikdy snadný. Často je doprovázen zbytečnými chybami a někdy k němu, i přes velké sny, vůbec nedojde. Ještě o něco těžší to má ten, který se do těchto vod vrhá úplně poprvé. Naštěstí ale existují místa, která se specializují na pomoc začínajícím startupistům a snaží se jim ten start alespoň trochu ulehčit. Přinášíme vám tipy, kam zajít!


Inovační centrum DEX-IC

Ti pořádají nejrůznější programy, workshopy a bootcampy pro startupy a foundery. A to i v prvotní fázi. Pomůžou vám se zorientovat a při praktických workshopech získáte vzhled do nejrůznějších odvětvích podnikání. Poznáte tam i spoustu lidí, co jsou na tom stejně jako ty. 

Impact Hub
Inspirativní pracovní prostor, v rámci jehož programů se každý rok akceleruje 100+ projektů. Programy jsou vhodné pro ty, kteří mají zatím jen nápad, pro fungující byznysy či neziskové organizace. Většinou obsahují vzdělávací workshopy, mentoring a expertní konzultace. 

StartupBox aplikace a deník
Pomůžeme vám krok po kroku. Pro co největší přínos je třeba se registrovat do naší aplikace. Po přihlášení je k dispozici deník s jednotlivými sekcemi. Každá sekce je věnována určité fázi vývoje startupu. V ní se pak nachází několik kapitol, které se věnují konkrétním krokům a činnostem.

Aplikace vám také schopna doporučit, co je pro vás v určitou chvíli důležité a co méně. Každá kapitola vysvětluje, proč je daná věc pro úspěch nutná, a to i skrze video-příběhy 15 nejrůznějších úspěšných podnikatelů. Současně nabízí řešení, jak se k danému úkolu postavit a kde hledat případnou pomoc.

Podnikatelská centra při vysokých školách

Většina vysokých škol má svá centra, která se zaměřují na podnikání, aplikovaný výzkum, startupy, inovace atd. Každá škola jej pojmenovává jinak. Princip je ale vždy stejný. Poznáte další studenty a zkušené odborníky, kteří vám mohou posunout se dál.

Jejich akce navíc nebývají uzavřené jen pro studenty, takže šanci máte i pokud na škole přímo nestudujete. Podívejte se na naši mapu, zda máte v okolí podobné centrum.

Inovační a podnikatelská centra při krajských městech

Podobná centra fungují i veřejně. Spravuje je většinou kraj nebo univerzity a najdete je tedy v téměř každém krajském městě. Pořádají workshopy, přednášky, diskuze a různé další akce třeba i právě pro ty, kteří jsou na začátku. Podívejte se na naši mapu, zda máte ve svém okolí takové centrum.

A tip na závěr. Pokud nechcete, aby vám unikla žádná zajímavá akce, doporučujeme službu Czech.Events. Czech.events agreguje nejrůznější hackathony, bootcampy, workshopy a další události ze světa startupů a technologií.

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!