Seberozvoj
27.7.2022
3 minuty

Seberozvoj | Knihy, které by ti neměly uniknout

Hledáš cestu, kterou se momentálně v životě vydat? Jsi na startu vlastního podnikání a chceš se zase posunout o krok dále nebo si rozšířit obzory? Možností máš mnoho, stačí si jen vybrat. My ti tentokrát přinášíme tip na seberozvoj v podobě několika knížek, které by ti rozhodně neměly uniknout.

Designérem vlastního života, Bill Burnett, Dave Evans

Zjisti, kde se v tuto chvíli nacházíš a jak budovat svůj život, aby stál za to! Praktická ukázka toho, že metodu Design Thinking lze použít i na život samotný. 

V knize se dozvíš, proč řešit svůj život jako designér, a to od pojmenování problému přes prototypování pracovních možností až k výběru té nejlepší. Dále, proč se lidé v úvahách o svém životě zasekávají a jak z toho ven. Nebo jak se efektivně učit z chyb a získat imunitu vůči pocitu selhání a mnohem více.

Konec prokrastinace, Petr Ludwig

Jak žít teď a tady, najít správnou motivaci, propojit ji s vlastní vizí a tu efektivně realizovat.

V knize se dozvíš, co dnes věda ví o tom, proč věci odkládáme, jsme nerozhodní a neefektivní. Dále jak se motivovat, tak aby nás práce bavila, naplňovala, a přesto nás méně unavovala, nebo jak se zbavit závislosti na nebezpečné vnější motivaci.

Objevte své proč, Simon Sinek

Vědět, proč děláš to, co děláš, je zásadní. A to ať už ty nebo tvůj startup i v době, kdy se tak úplně nedaří. Zjisti, co je tvým "proč".

Kniha je metodickým průvodcem procesu, ve kterém najdeš konkrétní postupy, úkoly, tipy, ilustrace, otázky i časový harmonogram pro jednotlivé fáze několikahodinového hledání hluboko skrytých motivací. Doporučujeme si přečíst i další autorovu knihu, a to Začněte s PROČ.

Tip StartupBoxu 

Tvojí pozornosti by neměl uniknout ani seriál časopisu E15, který se věnuje budování startupů. 

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!