Startup
5.1.2023
4 minuty

Jak se dostat před investory?

Rok 2022 byl pro startupy v porovnání s předchozími roky o něco složitější. I přesto ale jejich počet neustále stoupá. A to zejména v oblasti technologií. A to je dobře. Podpora začínajících podnikatelů je jedním ze způsobů, jak posunout naši společnost dál. Jedním z nástrojů, který podává startupům pomocnou ruku a pomáhá jim uspět na trhu, je série workshopů s názvem Validation Challenge. O co v nic jde a jakou roli v nich hrají investoři? 

Pro několik startupů byl ale rok 2022, co se týče investic, úspěšný. Mezi jednorožce neboli startupy, jejichž hodnota překonala hranici jedné miliardy dolarů, se dostala společnost Productboard, kterou založili Daniel Hejl a Hubert Palán. Cesta, kterou ale musí startupy ujít, než se dostanou mezi tyto bájná zvířata je dlouhá. Hned na jejich startu je nutné ověřit si podnikatelský nápad. A s tím začínajícím podnikatelům může pomoci právě Validation Challenge. 

Validation Challenge je série workshopů, které jsou zaměřeny primárně na validaci, tedy ověření nápadu. Startupisty čeká cca měsíc intenzivní práce na projektu za pomoci mentorů v Startupbox komunitě startupistů, kteří řeší stejné problémy. Hlavní, co si podnikatelé mohou odnést je možnost prezentovat na Validation Contestu a získat tak potřebnou investici. Dále pak kvalitní feedback a doporučení od investorů a mentorů.

Mezi startupy, které úspěšně prošli Validation Challenge, jsou projekty jako Manyways, Spectoda nebo Kikiriki Games. Vítězem Validation Challenge #1122 se stal David Matoušek se svým projektem VaryGrow. O čem jeho projekt je? Startup VaryGrow má za cíl dodávat aquaponické farmy pro podnikatele a obce, aby obsloužili trh čistými místními potravinami. "Intuitivní platforma s konkrétními doporučeními pro rychlý rozvoj startupu už od pre-seed fáze. Těším se na pokračování spolupráce,“ řekl o Validation Challenge zakladatel projektu. 

Jak na to? 

Chceš si ověřit svůj podnikatelský nápad a dostat se před investory? Pak stačí vyplnit Lean Canvas, tedy podnikatelský plán o jedné straně a napsat krátký motivační text. Podrobnější informace naleznete na www.startupbox.cz/validation-challenge. Přihlášení na následující Validation Challenge ještě není uzavřeno, opakujeme je pravidelně. Čekáme na tebe! 

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!