Startup
24.5.2022
4 minuty

Chybí ti nápad na startup? Nevadí!

Chceš začít podnikat nebo rozjet startup, ale chybí ti nápad? Řekneme ti jedno malé tajemství. Pokud jsi opravdu rozhodnutý/á rozjet vlastní startup, nápad není to jediné, co potřebuješ. Co je naopak důležité, je tzv. tah na branku. Neztrácej čas a raději ho využij jinak. Dáme ti pár tipů. 

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. A je to pravda. Nebuď na rozjezd podnikání sám/a. Najdi si svého Steva Wozniaka, tak jako ho měl Steve Jobs. V případě, že ještě nemáš nápad nebo záměr, mohl by ti kolega nebo kamarád na cestě za vysněným podnikáním pomoci.

Zkus se podívat okolo sebe, jestli někdo nerozjíždí projekt a nehledá spoluzakladatele/ku (co-foundera) nebo někoho do základního týmu. Může to být super zkušenost a příležitost.

Sbírej zkušenosti.
Jestli nepracuješ na ničem konkrétním, využij čas k tomu, získat co nejvíce informací a zjistit, jak funguje startup a startupová scéna. Účastni se workshopů, jako je například Design Thinking od Grow with Google, kurzů nebo soutěží. Navštiv podnikatelská centra při vysokých školách, nebo krajských městech.  A co je důležité, nezapomeň sledovat inspirativní média. Prostě buď otevřen/á všem a všemu. 

Pořád nám nevěříš, že jen o nápadu to není?
Pak koukni na web onapadutoneni.cz a poslechni si příběhy několika nejúspěšnějších podnikatelů dnešní doby, kteří se svěřují se svými podnikatelskými začátky, odhalují své úspěchy a pády, ale hlavně potvrzují, že jen o nápadu to opravdu není. Jde o to kápnout na kvalitní řešení problému nebo potřeby zákazníka a oběma skutečně dobře porozumět. Kampaň je pod naší taktovkou a cílem je otevřít začínajícím podnikatelům oči a pomoci jim na jejich startu.

Nevíš, jak postupovat? Náš online MENTOR ti pomůže krok po kroku byznys nastartovat!